powered by negetics
IKEA u Srbiji - još jedna najava investicija
Vesti iz trgovine

Ikea zgrada ČeškaPo izjavi ambasadora Švedske u Srbiji Kristera Bringeusai "Ikea" bi mogla u narednih godina da uloži oko 1,2 milijarde evra u izgradnju novih pogona i razvoj biznisa na tržištu Srbije.
Bringeus je rekao, u intervjuu Tanjugu, da su u toku pregovori koji bi trebalo da omoguće otvaranje pet tržnih centara švedske kompanije u Srbiji i zapošljavanje oko devet hiljada radnika.

Planira se otvoranje prvog tržnog centra IKEE u Srbiji kroz dve godine, u blizini aerodroma "Nikola Tesla", navodi Bringeus.

Direktor kompanije "Ikea" za Srbiju, Sloveniju i Hrvatsku Dragan Skalušević je početkom ove godine izjavio da taj veliki proizvođač nameštaja planira da u izgradnju robne kuće i šoping centra, u naposrednoj blizini Beograda, investira oko 300 miliona evra i zaposli dve hiljade ljudi. Skalušević je precizirao da će robna kuće "Ikea" zauzimati prostor od 35 hiljada kvadratnih metara, dok je za šoping centar švedske kompanije predviđen bezmalo trostruko veći prostor.

Izvor: Tanjug

 

Sa trećim brojem Retail Magazin-a u Novu godinu!
Retail Magazin

Treći broj Retail Magazin-a odiše prazničnom atmosferom i toplinom koju će upotpuniti saga o čaju. Intervjuisali smo g. Miluna Klisuru, Mercator-ovog izvršnog direktora maloprodaje, veleprodaje i logistike za jugoistočnu Evropu, a u susret praznicima smo izašli sa tekstovima o novogodišnjim ukusima i ukrasima kao i o filozofiji vina.

U rubrici Noviteti na tržištu, predstavili smo sjajne proizvode, dok smo u rubrici Najave događaja pisali o zanimljivim predstojećim dešavanjima u decembru i januaru.
Kao i do sada, trudili smo se da budemo afirmativni. Kažu, čini drugima ono što bi voleo da i tebi drugi čine. Ono što možemo da Vam poručimo jeste da dobro razmislite o potencijalima koje posedujete i planovima kako da ih maksimalno iskoristite u narednoj godini.

Želimo Vam srećnu i uspešnu 2012. godinu.
Srdačno,
Retail Magazin Tim